AKKULATURI GENIUS5 6V/12V 5A 295-10-GENIUS5
NOCO

AKKULATURI GENIUS5 6V/12V 5A

Tuotenumero: 295-10-GENIUS5
Toimitusaika: Toimitusaika 0-3 päivää

GENIUS5 akkulaturi, ylläpitäjä ja eheyttäjä samassa paketissa. Se soveltuu niin, perinteisille lyijyhappo, AGM, huoltovapaille sekä litiumioniakuille.
Genius on suunniteltu 6- ja 12 voltin akkujen huoltamiseen.
Integroitu lämpötila-anturi havaitsee ympäristön lämpötilan ja säätää latausta estääkseen ylikuormituksen kuumissa ilmastoissa ja alipurkautumisen kylmissä ilmastoissa.

- Lataa tyhjät akut, jotka ovat jopa 1 voltin tasolla, tai käytä täysin uutta Force Mode -tilaa, joka mahdollistaa tyhjien akkujen lataamisen jopa 0 voltista alkaen.

- Yksinkertainen asentaa ja käyttää, kytke virtalähteeseen, kytke akkuun, valitse lataustila ja aloita akun lataaminen. Täysin automaattinen, huoletonta akkulatausta ympäri vuoden.

-Palauta akkusi. Havaitsee sulfatoitumisen ja hapettumisen, ja palauttaa menetetyn suorituskyvyn, mikä johtaa vahvempiin moottorin käynnistyksiin ja pidempään akun käyttöikään.

- Yhteensopiva kaikkien ajoneuvojen kanssa.Lataa ja ylläpidä autoja, moottoripyöriä, ruohonleikkureita, mönkijät, traktoreita, kuorma-autoja, SUV, veneitä ja paljon muuta.

- Latausvirta: 5 A
- Latausjännite: 6V, 12V
- Akkutyypit: Wet, Gel, MF, CA, EFB, AGM, Lithium
- Akkukapasiteetti Maksimi: 120Ah

  • Nimellisvirta [A]: 5 A
  • Akkukapasiteetti (täyslataus) [Ah]: 120 Ah
  • Teho [W]: 75 W
  • Korkeus (mm): 74 mm
  • Leveys (mm): 117 mm
  • Pituus (mm): 49 mm
  • Paino [kg]: 0,68 kg